Do jakých nejbizarnějších a nejdražších dárků můžete investovat? Zde je 10 příkladů, které můžete zvážit

Víte, do čeho investují bohatí lidé? Ano, samozřejmě, do akcií a jiných cenných papírů, ale dary jsou jednou z věcí, které lze také považovat za formu investic. Nemluvíme o obyčejných darech z obchodu, ale o bizarních a luxusních věcech, které (možná) nikdy neztratí svou hodnotu. Zde je 10 velmi zajímavých příkladů!

Diamantové šachy

Líbí se vám šachy? Ve skutečnosti na tom nezáleží , proto následujúcí šachy nebudete používat pro pravidelnou hru. Mluvíme totiž o ručně vyrobené diamantové šachové sadě se šachovnicí z černých a bílých diamantů, které jsou osazeny v 14-karátovém zlatě.

Celkově má ​​šachová sada více než 186 karátů a o její design se postarala ikona ve svém oboru, designér Bernard Maquin. Pokud se rozhodnete investovat do takového daru, musíte vydělat asi půl milionu amerických dolarů.

Starožitný Badminton cabinet

Určitě jste slyšeli, že investovaní finančních prostředků do starožitností není špatný nápad. Ale také víte, že to rozhodně není levná záležitost. Máme však tip na skutečně výjimečný dar a to barokní skříňku, která pochází z počátku 18. století a měrí více než 3,5 metru.

Jen několik let spátky se tento starožitný kus vydražil za více než 36 milionů dolarů. Jde v podstatě o komodu na podstavci, která je zdobená ornamenty a nahoře má ozdobní hodiny. Nevíme, jestli skřínka stojí za tuhle cenu, ale určitě je krásná!

badminton cabinet
Barokový Badminton cabinet (zdroj: 3.bp.blogspot.com)

Mrtvý žralok v akváriu

Hodnotu dalšího daru překonává pouze jeho bizarnost. Před více než 25 lety vytvořil Damien Hirst zajímavé surrealistické dílo nazvané Fyzická nemožnost smrti v mysli někoho žijícího.

Jde o žraloka tigrovaného, který byl po své smrti zakonzervován ve formaldehydové lázni. Tento dar může být v podstatě považován za umělecký předmět, ale je otázkou, zda byste za něj chtěli zaplatit 8 až 12 milionů dolarů. Za tolik se prý naposledy prodal.

Romanée-Conti

Čím starší je víno, tím je zralější. A čím je zralější, tím je dražší. Tak to funguje ve světě vína a platí to ještě víc pro ty nejluxusnější značky. Vinařství Romanee-Conti je jednou z tej nejdůležitějších na světe.

Pokud chcete dát sobě nebo milovanému člověku opravdu drahý bolehlav, doporučujeme, abyste sáhli po sbírke více než 900 sklenic tohoto vína. Něco podobného bylo vydraženo na aukční síni společnosti Sotheby v Hongkongu za neuvěřitelných 1,6 milionu dolarů. Na zdraví!

víno
Čím je víno starší, tím je dražší

Křišťálový klavír

Po šachu zde máme další předmět, který má s jeho materiálem velkou hodnotu. Je to klavír vydražený za více než 3 miliony dolarů a zajímavé je, že všechno na něm je křišťálové, včetně 100% transparentního horního křídla.

Samozřejmě, že klávesy jsou v klasické černobílé kombinaci a ke klavíru je také polstrované sedadlo pro pohodlnější posezení. Křišťálový klavír pochází od Heintzmana a byl použit při zahajovacím ceremoniálu během Letních olympijských her.

Náramek Wallis Simpson

Říka vám něco jméno Wallis Simspon? Pokud ne, měli byste vědět, že tato Američanka zbavila trůnu krále Edwarda VIII., který krátce před druhou světovou válkou kvůli ní abdikoval a oženil se s ní.

Tento diamantový náramek s onyxem patřil během života právě Wallis Simpson. Náramek je ve tvaru ležící kočkovité šelmy a je ve stříbrno-černé kombinaci. Pokud chcete mít takový dárek, vypište šek na 12,4 milionu dolarů.

Létajíci postel

Určitě znáte ten příběh o létající posteli a hodinkách s vodotryskem. Věřte tomu nebo ne, ale létající lůžko již skutečně existuje. Díky moderní technologii bylo totiž před více než 10 lety vyrobeno speciální levitující magnetické lůžko.

Jeho nosnost je až půl tuny, takže buďte bez obav, unese vás. Lůžko levituje nad zemí ve výšce témeř jednoho metru a poskytuje komfort mnohem větší, než klasické dvoulůžko s klasickými rozměry. Tahle létajíci postel má ale nepřehlédnutelnou cenu a to 1,6 milionu dolarů.

lietajúca posteľ
Létajíci lůžko existuje, ale stojí více, než váš domov (zdroj: 24.media.tumblr.com)

Picasso

Obrazy a malby lákají bohaté sběratele již odpradávna. Čím slavnější je malíř a čím více je dílo originální, tím vyšší je i cena. Některé z těchto uměleckých drahokamů již nejsou na prodej, ale stále nové a nové aukce lámou jeden cenový rekord za druhým.

Cenou nejdražší dílo prodané v aukci je malba světově proslulého umělce Pabla Picasso. Jmenuje se „Les femmes d’Alger“ a v aukci v roce 2015 se prodávala v New Yorku za neuvěřitelnou částku téměř 180 milionů dolarů.

Ferrari 250 GTO v Berlíně

Značku Ferrari samozřejmě nemusíme nikomu představovat. Dokonce i nejlevnější automobily Ferrari stojí v miliony korun, natož pak sběratelské modely se statusem veteránů, které byly vyrobeny jen v počtu pár kusů na zakázku.

Jedním z těchto vozů je Ferrari 250 GTO Berlinetta z počátku 60. let. Auto je v typické červené barvě a je sportovním kupé s krásnými kulatými tvary. Teprve nedávno bylo vydraženo v USA a nový majitel musel za svůj dar zaplatit 52 milionů dolarů.

ferrari
Ferrari je právem nejoblíbenější značkou automobilů na světě

Antila

Tento tajemný název skrývá … nemovitost! Jedná se o 27-podlažní dům nacházející se v Bombaji. Bombaj je světové obchodní centrum a srdce Asie již od dob kolonizace a dům přitahuje oči všech zvědavců nejen svou výškou, ale i tvarem.

Pokud se rozhodnete udělat si radost a přestěhovat se zde, připravte částku kolem 1 miliardy amerických dolarů. Získáte neuvěřitelnou plochu 12 000 čtverečních metrů obytného prostoru a krásný výhled na celé město.

Tak jak, vybrali jste si dárek pro sebe nebo pro někoho blízkého? Všechny mají něco společného: jsou jedinečné, krásné a drahé.

Zdroj: openiazoch.zoznam.sk, financnytrh.com