GEODÉZIA Bratislava, a.s.

Sektor

Geodézie a kartografie

Investice

2 100 000 eur, 99 %, venture kapitál

Vstup

2008, Slovenská republika

Základní informace

GEODÉZIA Bratislava je lídrem oboru geodézie a kartografie na Slovensku. Společnost vznikla transformací státního podniku téhož jména.

Investiční strategií Arca Capital je stále rozvíjet společnost GEODÉZIA Bratislava, posilovat její postavení na trhu a soustředit na core business, jímž je soubor činností a poradenských služeb zahrnující práci v katastru nemovitostí, mapování, tvorbu geografických informačních systémů a inženýrskou geodézii.

Profitabilní rozvoj GEODÉZIE Bratislava jsme založili na její revitalizaci a podstatném zlepšení přístupu ke klientům. Mezi ty patří jak soukromé společnosti (Ballymore Eurovea, Dopravoprojekt, Slovak Telecom či SPP), tak státní úřady a podniky (např. Železnice SR, Lesy SR, Jaderná elektrárna Mochovce). Navíc spolupracuje i na dalších projektech situovaných v ČR, či financovaných z fondů Evropské unie.

Plán dalšího rozvoje GEODÉZIE Bratislava se soustředí na udržení dominantní pozice na tuzemském trhu, a to jak ve veřejném sektoru, tak i v komerční sféře. Od doby majoritního vstupu Arca Capital společnost získala mnoho významných klientů, mezi nimiž nechybí například Nafta Gbely či Slovnaft. A od téhož momentu také vyplácí svým akcionářům dividendy.