Karlovarská korunní, s.r.o.

Sektor

Potravinářství

Investice

Vstup

2016

Základní informace

Společnost Ondrášovka Holding, a.s., která je součástí skupiny Arca Capital, získala dne 20. října od společnosti Alphaduct a.s. stoprocentní podíl ve společnosti Karlovarská Korunní, s.r.o. Úspěšně dokončenou akvizicí tak do svého portfolia zařadila vedle společnosti ONDRÁŠOVKA a.s., kterou skupina vlastní již 10 let, dalšího významného výrobce minerálních vod na českém trhu. Realizací akvizice došlo k vytvoření silného subjektu s pozicí dvojky na trhu balených minerálních vod v České republice s tržním podílem okolo 25%. Spojením obou společností bude posílení postavení na trhu nejen v segmentu minerálních vod, ale i sirupů a nealkoholických nápojů.

Společnost Karlovarská Korunní s.r.o. se v současné době řadí mezi nejvýznamnější výrobce minerálních vod v České republice. Od roku 1878 až dodnes si  zachovává svou vysokou kvalitu a patří mezi nejkvalitnější minerální vody v naší republice. Portfolium Karlovarské Korunní zahrnují zejména přírodní minerální vody, ochucené minerální vody a od roku 2014 je také výrobcem ovocných sirupů. Korunní je mimo jiné ozdobou kulturních a společenských akcí. Dlouhodobě je oficiálním nápojem Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, který se řadí mezi nejprestižnější kulturní události v České republice. Jako jediná minerální voda je držitelem certifikátu Voda vhodná k vínu, který uděluje Vinařský institut s Asociací sommeliérů České republiky. Podílí se tak svými aktivitami na propagaci pozvednutí kultury pití vína na evropskou úroveň, kde je běžné prokládat konzumaci vína vodou.

Minerální voda Korunní má dlouholetou tradici. Pramen minerální vody byl objeven již v roce 1876 v údolí Doupovských hor nedaleko od Karlových Varů. Řadí se mezi slabě mineralizované vody a obsahuje minerální látky, které jsou pro organismus důležité. Všechny zdroje minerální vody Korunní jsou osvědčeny a povoleny k užívání Českým inspektorátem lázní a zřídel, který je součástí Ministerstva zdravotnictví České republiky.

V současnosti je výrobní závod Karlovarské Korunní s.r.o. plně modernizován a splňuje nejpřísnější parametry na kvalitu výrobků. Snahou celé společnosti je vyjít vstříc všem požadavkům zákazníků. Narůstajícími nároky na kvalitu produktů a služeb je kladen důraz na zlepšením řízení společnosti a to zavedením integrovaného systému řízení dle norem ISO 9001 a systému HACCP a jejich certifikací. Zavedení jednotného systému představuje záruku kvalitního řízení společnosti při dodržování legislativy nejen v současnosti, ale i při budoucím růstu a rozšiřování působnosti společnosti.